A Személyiségünk rejtett tartalékai pároknak műben ajándékozási beírás van.
Hidak egymáshoz
,,A béke nem a konfliktus hiánya, hanem a konfliktus kezelésének képessége" - írta Dan Millman, a ,,Békés harcos útja" című könyv világhírű szerzője. Ez a kötet éppen erről szól: miként kezeljük életünk kikerülhetetlen konfliktusait, hogy azok ne robbantsák szét kapcsolatainkat, hanem épülhessünk, erősödhessünk általuk - külön-külön és együtt is?
Minden egyes konfliktus lehetőség arra, hogy átmenetileg vagy akár végleg eltávolodjunk egymástól - ám fejlett empátiás készséggel és megfelelő kommunikációval egészen más eredményre is juthatunk. Ráadásul így nemcsak a kapcsolat, de a vitás helyzet kimenetele is jóval kedvezőbb lehet. Érdemes megtanulni ennek a mikéntjét, mert e képesség sokszorosan meghálálja az elsajátítására fordított erőfeszítéseket.
A Nyitott Akadémia-sorozat új kötetében gyakorlatias kommunikációs és konfliktuskezelési technikákat, inspiráló gondolatokat és szívmelengető történeteket egyaránt találhat az olvasó. A szerzők olyan hiteles személyiségek, akiknek egész élete és munkássága alátámasztja leírt mondataik érvényességét.
A párkapcsolatok hétköznapi őrülete
Nő: ,,Mi van már megint?" Férfi: ,,Semmi, mi lenne?" Nő: ,,Nem is tudom, olyan furcsa vagy..." Férfi: ,,Milyen vagyok?" Nő: ,,Valami bajod van!" Férfi: ,,NINCS semmi bajom! De ha így folytatod...!" Nő: ,,Mondom, hogy valami bajod van, azért ordibálsz..." Ismerős ez a párbeszéd? Ha nem, minden elismerésünk! Ebben az esetben is érdemes elolvasnia ezt a könyvet, ígérjük, szívből kacag majd, hogyan láthatjuk egyazon helyzetet olyan különböző módon mi, férfiak és mi, nők! Álláspontunkat következetesen a jobb és a bal oldalon találja. Ha viszont ismerős, akkor ebből a könyvből kiderül, hogy elkeseredésre semmi ok, mások is így élik mindennapjaikat - fontos, hogy tudjunk együtt nevetni, és hogy a csatározások felett győzedelmeskedjen a mindent elsöprő szeretetet. A német színész- és írópáros kapcsolataink egészen hétköznapi őrületeit vázolja fel a főzéstől és az összeköltözéstől a horkoláson és a féltékenykedésen keresztül a hűségig és a házasságig - humorosan, olykor elgondolkodtatóan, itt-ott egy-egy cinkos megjegyzéssel fűszerezve.
Személyiségünk rejtett tartalékai pároknak
Egyszer volt, hol nem volt...
A régi szép időkben, amikor én voltam fiatal, ugyanolyan cselekménye volt minden mesének: a szép királykisasszony a legkapósabb lány az egész országban, neki udvarol az összes férfi, vannak köztük gazemberek is, a daliás királyfi lekaszabolja a méltatlanokat, a királykisasszony hálásan borul a nyakába, egymásba szeretnek, összeházasodnak, és... Valahányszor eljutok idáig az előadásaimon, számíthatok rá, hogy hallgatóságom befejezi helyettem a mesét. Mert ugye mindenki tudja, hogy a királyfi és a királykisasszony boldogan éltek, amíg meg nem haltak? Fölfigyeltek már rá, hogy az összes mese az esküvővel érvéget? Sohasem említik a nászutat, és pláne nem foglalkoznak azzal, micsoda megrázkódtatást okoz, amikor rájövünk, hogy a házastársunk egyáltalán nem olyan, mint mi, és még olyan elemi dolgokban sem egyezik a véleményünk, hogy miként kell megvajazni a kenyeret!
+ Mutass többet
- Mutass kevesebbet