Carlos Ruiz Zafón

4 | európa könyvkiadó kft. | 2025
1957 karácsonya. A Sempere & Fiai könyvkereskedésben felbukkan egy baljós alak, és könyvet...
Szállítási idő:
2-5 munkanap
499 pontot ér
4.9 | európa könyvkiadó kft. | 2025
Barcelona, ötvenes évek. Daniel Sempere, aki az Elfeledett Könyvek Temetőjében örökbe fogadta A...
Szállítási idő:
2-5 munkanap
799 pontot ér
4.3 | európa könyvkiadó kft. | 2024
Kalkutta, 1932 májusának utolsó napjai: minden idők legforróbb hónapjának végén hó hullik a paloták...
Szállítási idő:
2-5 munkanap
474 pontot ér
4.6 | európa könyvkiadó kft. | 2024
A húszas évek Barcelonájában egy titokzatos idegen felkeres egy reménytelenül szerelmes fiatal...
Szállítási idő:
2-5 munkanap
617 pontot ér
4.2 | európa könyvkiadó kft. | 2024
1943, Spanyolország. A Carver család a háború elől a városból az Atlanti-óceán partjára menekül...
Szállítási idő:
2-5 munkanap
474 pontot ér
0 | európa könyvkiadó kft. | 2023
"A hatalmas alak lassan felemelkedett, a szárnyait is kitárta. Kissé vontatottan a talajra...
Szállítási idő:
2-5 munkanap
446 pontot ér
0 | európa könyvkiadó kft. | 2021
Szállítási idő:
2-4 munkanap
161 pontot ér

0 | európa könyvkiadó kft. | 2023
1980, Barcelona. Óscar Drai, egy óvárosi bentlakásos intézet lakója szívesen barangol az iskola...
Igényelhető
0 | európa könyvkiadó kft. | 2021
Carlos Ruiz Zafón (1964-2020) napjaink nemzetközi irodalmának egyik legelismertebb szerzője, és...
Igényelhető
5 | új palatinus könyvesház kft. | 2005
Barcelona csendes óvárosának szívében hatalmas épület áll. A kivénhedt palota falai különös...
Igényelhető
Most fejeztem be, a hatása alatt vagyok. azt kell mondjam hogy nálam a Huszonkettes csapdája és a Száll a kakukk fészkére kategóriába tartozik, úgymint ez sem könyv. tehát vannak a könyvek és van ez a három. Annyira más mint amit a könyvtől várunk. Annyi megszorítással, hogy az elején még könyvnek tűnik. Nem a cselekmény számít. Másrészt az író félelmetesen jól bánik a szavakkal (elismerésem a fordítónak) sok helyen a fogalmazás, a stílus miatt is érdemes olvasni. olyan mint a "Sagrada Familia", annyira cizellált. El se hittem, hogy az író csak 50 éves. Az írás, a könyvek tisztelete (ami árad az írásból) miatt, azt gondoltam valamikor a 30-as években élhetett (ahol a regény is játszódik) Aki olvassa, ne krimire számítson.
Nem tetszett annyira mint a Szél árnyéka, de ez sem volt rossz. A csattanó elég sokat váratott magára, kicsit soknak tartom a majdnem 700 oldalt. Sokáig nem értettem az ifjabb Sempere jellemváltozását, de persze erre is megkaptam a megoldás a végén. :) Azt hiszem, elolvasom a harmadik kötetet is.
Az eleje lassan indul be, de nagyszerű könyv váratlan fordulatokkal. Az ember beleképzeli magát a főhős szerepébe és alig tud kiszakadni belőle.
Első könyvem Zafóntól, de biztos nem is az utolsó. Nagyon olvasmányos, izgalmas történet, sok okos gondolattal és némi izgalommal is. Bepillantást nyerhetünk az akkori spanyolországi életbe, helyzetbe és ez egy spanyol rajongónak külön ajándék. :)
Engem is nagyon magával ragadott, alig tudtam letenni. Nagyon sok mondatot tudnék idézni, de egy részlet különösen megfogott: "Sokan hajlamosak vagyunk úgy tekinteni az emberekre, mint a lottószelvényekre: azt hisszük, az a dolguk, hogy valóra váltsák az álmainkat."
Letehetetlen, zseniális !! Mindenkinek ell kell olvasni !! A könyv első felében talán lassan haladt a történet, de aztán szinte észrevétlenül, árvizként sodort magával a könyv utolsó betüjéig. Csak ajánlani tudom !!
Életem egyik legjobb könyve, lebilincselő, fordulatos és magával ragadó. Ez a regény az a bizonyos 100ból 1, ami megfogja az embert, és valami újat ad, ami felkelti az ember figyelmét, és simogatja az ember lelkét, és jó érzéssel tölti el.
IMÁDTAM!!! Letehetetlen!!!! Elvesztem a történetben, miután kiolvastam, hiányoztak a szereplők!
Alig bírtam elolvasni, nagy szenvedés volt. Be kell lassan látnom, hogy nem nekem való a mágikus realizmus. A történet teszett, de a megvalósítás nem. A szereplők egyike sem volt egy cseppet sem szimpatikus, és én nem bírom, ha állandóan hányásról, vizeletről, erekcióról, szájszagról, rohadó sebekről,stb. kell olvasnom. Mondom, nem nekem való a kortárs spanyol-portugál mágikus realizmus. Pedig ugye divatos.
Csak ajánlani tudom, egyszerűen letehetetlen, magával ragadó. És érdemes a szerző egy-egy szerzeményét is meghallgatni...
Egyszerűen imádom ezt a könyvet! Bár a hátsó oldalon nem sok információ van a történetről, nem bántam meg, hogy mégis megvettem. A hossza ne tévesszen meg senkit, egyfolytában fenntartja az érdeklődést azt író. Hihetetlen leleménnyel fonja össze a szálakat, egyszerre izgalmas és szívet melengető. Átvette a könyves toplistámon az első helyet :) Kár hogy nem reklámozzák ezt a könyvet, pedig aki rátalál, nem csalódik benne!
Jelenleg hajnali 5:20 perc van. Most fejeztem be a könyvet. Ha csak ennyit írnék, már az magáért beszélne :) Egyszerűen imádom! Rég olvastam könyvet, ami ennyire lebilincselt volna. Tökéletesen felépített az egész történet, a leírások olyannyira részletesek, hogy az ember teljesen belefeledkezik a világába, és valóban ő is szereplőnek érzi magát a könyvben, mintha járókelőként figyelné az eseményeket. Nagyin tetszett! Csak ajánlani tudom mindenkinek. Azt a hiszem a húsvéti ajándékom az Angyali játszma lesz ;) Ezek után ettől a szerzőtől csakis vmi feledhetetlenre számítok, és van egy olyan érzésem, hogy nem fogok csalódni!
Csodálatos nyelvezetű, titokzatos, különleges regény. A szerencsés olvasónak, aki rátalál, maradandó élményt nyújt. Minden jóízlésű irodalmat kedvelőnek jószívvel ajánlom, és a maximális pontszámra értékelem.
Az általam valaha olvasott könyvek közül ez a könyv nyeri el a "Legeslegjobb könyv" címet! Bár a döntés nehéz, mert a szerző másik könyve is (Angyali játszma) egyszerűen fantasztikus. Mindkét könyv letehetetlen, csak ajánlani tudom, aki akar végre egy igazán jó könyvet/könyveket olvasni! Ne hagyjátok ki!
A legjobb könyv amit valaha olvastam!Az elsőtől az utolsó oldalig hihetetlenül izgalmas,tökéletes,zsenialis és érzelemmel teli!10/10!mindenkinek ajánlom aki szeretne hosszúórákig tartó felejthetetlen kikapcsolódást!;)
Letehetetlen könyv, egyszerűen imádom! Jobban tetszik, mint a folytatása, de mind a kettő fantasztikus! Csak ajánlani tudom mindenkinek!
Sokkal félelmetesebb, mint a szél árnyéka, sokkal több benne a gonoszság. Nagyon jó könyv, és mivel én ezt olvastam először rögtön megvettem a Szél árnyékát is. Letehetetlen.
A történet izgalmas és sokkal hátborzongatóbb, sötétebb mint a szél árnyéka. Ennek ellenére van humora - sokszor megnevettetett - és a szereplők is érdekesek, kidolgozottak, kifejezetten szerethetőek. Az első részben Fermin volt a kedvencem, a mostaniba Isabella, az elbűvölő kis fruska: mindketten olyan karakterek, akiket élvezett 'hallgatni' és stílusukkal, humorukkal elnyerik minden olvasó rokonszenvét. A történet nem az első kötetre épül, de ennek ellenére vannak visszatérő elemek, gondolok például az Elfeledett Könyvek Temetőjére vagy az öreg Sempere bácsira, ami nagyon jó ötlet volt az író részéről. Összességébe nekem az első rész jobban tetszett. A személyes véleményem az, hogy ez egy nagyon jó könyv, amelyet a gazdag irodalmi nyelvezetének köszönhetően nem szabad elolvasni két nap alatt. Olyan mint egy jó bor, ízlelgetni kell és csak aprókat 'kortyolni' belőle!
A szerző "A szél árnyéka" c. könyvén felbuzdulva vettem kezembe ezt a kötetet és az imént fejeztem be. A legvégén valóban kissé ködös, hogy mi a végső megoldás, viszont ebben rejlik a zsenialitása. Mindenki maga rakja össze, hogy számára mit jelentett. Tipikusan az a könyv, ami után nem tudsz felállni a fotelból, hanem csak gondolkozol, fűzöd magadban tovább a történetet, merengsz a mondanivalóján. Számomra ez jelenti a jó könyvet. Egy könyv amiről lehet beszélni, amiről kell beszélni. Ami pedig a formai dolgokat illeti nem hazudtolta meg magát a szerző. Mind a cselekmény mind a megfogalmazás hihetetlenül tetszett. Szinte filmszerűen elevenedtek meg a leírt események, helyszínek. Mindenkinek bátran ajánlom!! :)
Egyetértek Ashlee-vel. Olvastam a Szél árnyékát, és ahhoz hasonló letehetetlenül izgalmas könyvre számitottam. Ezzel szemben az első 300 oldal teljesen felesleges és unalmas, csak a könyv felénél kezdődik el az igazi cselekmény. Elég lassan bontakozik a könyv, a vége pedig teljesen ködös. Azt kérdeztem magamtól a végén: akkor most mi van???
Izgalmas, kellemes, kicsit lassan csordogáló krimi, kicsit archaizál, visszarepít egy régi korba, miközben egészen mai. Műfaját tekintve leginkább krimi, ajánlom mindenkinek, aki szereti az izgalmas történeteket.
Ellent kell mondanom az előttem szólóknak. Nekem nem igazán nyerte el a tetszésemet a könyv. Teljesen feleslegesen meséli el az író -kb. 300 oldalon keresztül-, a könyv főszereplőjének munkáját és annak körülményeit. Tele van belső monológokkal, és túl sok a leíró rész. Ez a könyv egy filmben életre kelve sokkal drámaibb lenne. Alapvetően a történet fantasztikus, csak annak megfogalmazása vet fel némi problémát.
Fantasztikusan jó könyv! Akinek tetszett,ajánlom az Angyali játszma c. könyvet,amely szintén letehetetlen!
Karácsony estéjén kényelmesen elhelyezkedve, takaróba burkolózva kezembe vettem a könyvet és megnyitottam a kaput az Angyalok és Lucifer(ek) előtt. Az idő és a tér megszűnt körülöttem létezni és hamarosan a huszasévek Barcelónájában találtam magam, elkezdtem a részvételt az angyali játszmában. Éreztem magam körül a misztérium varázsát, a múlt és a jövő között örlődő jelen valóságát és eggyé váltam a hitetlen, de mégis hívő, az állandóan felbukkanó, újabb és újabb kérdésekre választ kereső főhőssel David Martínnal. A történet vitt magával, nehéz volt lassítani, amikor egy-egy fényképszerű képet megidéző szavakat szerettem volna hosszabban ízlelni, az atmoszféra és a történet magával ragadt, a lapok rohamosan fogytak.
Ez a kedvenc könyvem, letehetetlen! Fantasztikusan jó a stílus és a cselekmény is!
Jó könyv. Mindenkinek ajánlom, aki szereti az izgalmas és igényesen megírt könyveket. Műfaját és jellegét tekintve egy izgalmas, szép, választékos nyelven megírt kicsit misztikus szerelmi szállal átszőtt krimi.
Mindenkinek csak ajánlani tudom, nagyon izgalmas és rejtélyes. Nagyon gyorsan elolvastam, hiszen alig tudtam letenni, annyira magával ragadott a történet