Eva Björg Aegisdóttir

Éjjeli árnyak - Tiltott Izland 3.

i.p.c. mirror könyvkiadó  | 2026  | MAGYAR nyelvű  | PUHATÁBLÁS

Ragnar Jónasson, Camilla Läckberg, Ruth Rendell, Gillian McAllister és Shari Lapena rajongóinak.


A SZERZŐ EDDIGI LEGJOBB, LEGMERÉSZEBB MŰVE: EGYSZERRE KÖNYÖRTELEN ÉS IRGALMAS, FINOMAN HÁTBORZONGATÓ, MÉGIS RENDKÍVÜL FÉLELMETES. ELMA ÉPPOLY ÖSSZETETT DETEKTÍV, MINT HARRY HOLE JO NESBO REGÉNYEIBEN. A FESZÜLTSÉGKELTÉS MESTERE.

- A. J. FINN


A CWA John Creasey (New Blood) Dagger-díjas Tiltott Izland-sorozat lélegzetelállító harmadik kötete.

Akranes kis közösségének nyugalmát megrendíti egy tragédia: egy fiatal férfi életét veszti egy rejtélyes tűzesetben. Elma és a nyugat-izlandi bűnügyi osztály nyomozói a romok között hamar egyértelmű nyomokra bukkannak: a lángok nem véletlenül csaptak fel, gyújtogatás történt. Az ügy egyre kuszábbá válik, a gyanú több irányba is elágazik, és sorra kerülnek elő a lehetséges elkövetők. Ráadásul a halott férfi utolsó internetes keresése nyugtalanító kérdést vet fel: könnyen lehet, hogy nem egy, hanem két erőszakos halálesethez vezetnek a szálak.

Néhány hónappal korábban egy fiatal holland lány au pair munkát vállal Izlandon. Apja halála után az újrakezdés reményébe kapaszkodik, csakhogy hamar ráébred: egyre fogy körülötte azok száma, akikhez bizalommal fordulhat.

Miközben a rendőrség egyre közelebb jut az igazsághoz, Elma is célkeresztbe kerül. Valaki súlyos titkokat rejteget, és bármire képes, hogy azok soha ne kerüljenek napvilágra.

---

A szerző eddigi legjobb, legmerészebb műve: egyszerre könyörtelen és irgalmas, finoman hátborzongató, mégis rendkívül félelmetes. Elma éppoly összetett detektív, mint Harry Hole Jo Nesbo regényeiben. A feszültségkeltés mestere. - A. J. Finn





Dermesztő és letehetetlen regény a végén egy teljesen váratlan fordulattal. Imádtam! - Shari Lapena

Gyönyörűen megírt regény az északi krimik egyik ragyogó csillagától. - Victoria Selman

Hátborzongatóan magával ragadó izlandi rejtély, mely az első oldaltól fogva beszippant. A végén csak felkapcsolt lámpa mellett akarsz majd aludni. - Heidi Amsinck

Mindent imádtam benne: a szereplőket, a helyszínt, a cselekményt, a mesterien szőtt történetet. Végig a markában tartott! - J. M. Hewitt

A Tiltott Izland sorozat harmadik részével Eva Björg nem pusztán az izlandi krimi, hanem a krimiirodalom élvonalának egyik legragyogóbb alakjává lép elő. Kihagyhatatlan. - Nordic Watchlist

Eva Björg a krimi és a pszichológiai thriller egyik leglenyűgözőbb kortárs szerzője. - Financial Times



Izgalmas és megrázó történet. - Ragnar Jónasson

A csavar derült égből jön. Lebilincselő. - Tap The Line Magazine

Ragnar Jónasson, Camilla Läckberg, Ruth Rendell, Gillian McAllister és Shari Lapena rajongóinak!
+ Mutass többet - Mutass kevesebbet
Kiadói ár: 5 690 Ft
Bevezető ár: 5 121 Ft

Előrendelhető

Várható megjelenés:
2026. 04. 30.


Bolti átvétel Elérhető készlet esetén akár ma

díjmentes


Szállítás

Kiadó i.p.c. mirror könyvkiadó
Kiadás éve2026
NyelvMAGYAR
BorítóPUHATÁBLÁS
ISBN9789636359102
Árukód2806635 / 1238988

Vásárlói értékelések, vélemények

Kérjük, lépjen be az értékeléshez!

Kiadói ár: 5 690 Ft
Bevezető ár: 5 121 Ft

Előrendelhető

Várható megjelenés:
2026. 04. 30.


Bolti átvétel Elérhető készlet esetén akár ma

díjmentes


Szállítás

Törzsvásárlói tavaszTörzsvásárlói tavasz