Káprázat és figyelem - Újabb esszék
kriterion könyvkiadó | 1980 | MAGYAR nyelvű | KEMÉNYTÁBLA, VÉDŐBORÍTÓ | 279 oldal

Minden inger, a műveké is, személy szerint hat. A tanulmányozásukban különböző módszerekkel versengő tudományok persze nem sokat adnak a személyekben elváltozó művészi ingerekre, hiszen esetlegesek, nehezen indokolhatóak, olykor megfoghatatlanok. A művészi élmény miként az élet inkább titkolja, semmint hirdeti az értelmét.
A káprázat meg az általa átforrósodott figyelem nem helyettesítheti a tudományok alapos vizsgálódásait; a figyelem pedig többet lát, ha tanul belőlük. De a tudományok sem pótolhatják a személyes élményekből fakató megismerést, mely bár kevesebbet, de másként és közvetlenebbül szól a művekről.
Számomra a fontos olvasmányok önéletrajzi cselekmények voltak, mindaz tehát, amit írtam róluk: legföljebb irodalom. A nézeteim sem oly kérlelhetetlenek, mint a tudósoké; néhol inkább csábítólag, mint módszeresen próbáltam megalapozni őket. Az elfogultságomat meg éppenséggel nem takargattam. Arról írtam, amit szeretek, s így óhatatlanul önmagamról is.
(Deák Tamás)
A termék megvásárlásával
61 pontot szerezhet
Személyes átvétel 2-4 munkanap
Ingyenes
Házhoz szállítás 2-4 munkanap
15 000 Ft felett ingyenes
Állapot: | Jó |
---|---|
Méret: | 13.8 x 20.4 cm |
Kiadó | kriterion könyvkiadó |
Kiadás éve | 1980 |
Nyelv | MAGYAR |
Oldalak száma: | 279 |
Borító | KEMÉNYTÁBLA, VÉDŐBORÍTÓ |
Árukód | 6102871 / 5102463 |
Vásárlói értékelések, vélemények
Kérjük, lépjen be az értékeléshez!
A termék megvásárlásával
61 pontot szerezhet
Személyes átvétel 2-4 munkanap
Ingyenes
Házhoz szállítás 2-4 munkanap
15 000 Ft felett ingyenes