A "szellemi termelési mód"
Kapitány Gábor - Kapitány Ágnes
A szerzők új könyvükben nem kevesebbre vállalkoznak, mint hogy megfogalmazzák egy mind a kapitalizmustól, mind az államszocializmustól eltérő társadalmi forma lehetőségét. Összegyűjtik és értelmezik ennek a kapitalizmuson túli társadalmi formának a jelen viszonyai között kimutatható jeleit. A könyvben körbejárt elméleti keret mind a jelen...
bővebben

Utolsó ismert ár:
4 275 Ft
A termék nincs raktáron, azonban Könyvkereső csoportunk igény esetén megkezdi felkutatását, melynek eredményéről értesítést küldünk. Bármely változás esetén Ön a friss információk birtokában dönthet megrendelése véglegesítéséről.
Igénylés leadása
Írjon saját értékelést, és ossza meg véleményét a többi vásárlóval!
Szeged Könyvesbolt
A médiában egyfolytában azt hallhatjuk, hogy a modern piacgazdaságon és a fogyasztói társadalmon alapuló kapitalista rendszer válságban van. A fejlett Nyugati Világ egy gazdasági-társadalmi és kulturális krízisen megy keresztül -- ez a folyamat jól megfigyelhető az Európai Unió kálváriáján is. Arról viszont sokkal kevesebbet hallunk, hogy milyen új rendszer válthatja fel az erőforrásokat elpocsékoló és számtalan problémát a társadalomra zúdító termelésközpontú kapitalista rendszert. Ez a könyv rendkívüli alapossággal taglalja a rendszer hibáit és azokat az okokat, amelyek a válságig elvezettek. A szerzők szerint a Manuel Castells hálózati társadalmára épülő új gazdasági-kulturális értékrend, a szellemi termelési mód jelenthet gyógyírt. Ebben az új világban, az információ és a belőle táplálkozó tudás, a hálózati kapcsolatok és a digitális technológia felértékelődik. Egy olyan új társadalmi rend köszönthet be, amelyben többek között a bal-jobboldali politikai dichotómia, az állam túlzott befolyása és a fogyasztói társadalom ördögi köre megszűnik. Mindez valósággá válhat? Utópia vagy reális jövőkép? Döntse el az olvasó! A következtetés levonásához kiváló mankót nyújt ez a jegyzetekkel és hivatkozásokkal gazdagon megtámogatott kiadvány. A könyvet társadalomtudományi képzésre járó egyetemistáknak és tanáraiknak, valamint a szociológia összetett folyamatai iránt nyitott olvasóknak ajánljuk.