A világ ötven legveszélyesebb vállalata
scolar kiadó kft. | 2022 | MAGYAR nyelvű | KEMÉNYTÁBLA | 552 oldal
Ez a kötet - melyet két felkészült és több évtizedes szakmai tapasztalattal rendelkező finn újságíró írt - a világ 50 legveszélyesebb vállalatát mutatja be, melyek méretük és befolyásuk miatt döntő hatással vannak arra, hogy milyen lesz a jövőnk. Ez ugyanis a szerzők szerint nem a választásokon dől el, nem a kormányüléseken vagy a parlamentben, de még csak nem is a nemzetközi megállapodásokon, hanem az óriásvállalatok termékfejlesztő laboratóriumaiban és sarokszobáiban. Megtudhatjuk, miért olyan hatalmas ezeknek a vállalatoknak a növekedési potenciálja, és miért olyan vonzók a befektetők számára, miközben veszélyeztetik a szabad választást, a magánéletet, a környezetet és a demokráciát. Ne feledjük azonban azt sem, hogy rajtunk múlik, kinek adjuk át az adatainkat, honnan vásároljuk az eszközeinket és a tárgyainkat, kinek a szolgáltatásait vesszük igénybe. Többé nem elég, ha csak önmagunkkal foglalkozunk, és szemet hunyunk afelett, ami máshol történik. A világ mára olyan bonyolulttá vált, hogy mindannyiunknak többet kell megtudnunk róla.
"Újságírók vagyunk, vagyis újságíróként, és nem szakértőként, kutatóként vagy befektetési elemzőként hoztuk meg a döntéseket. Azokat a vállalatokat választottuk ki, amelyek a legnagyobb hatással voltak ránk. Sok gazdasági területről csak egy-egy céget választottunk, amelyen keresztül bemutatjuk az egész ágazat működési mechanizmusait, jellegzetességeit - és a veszélyeit is. Azok, akik szeretnék részvényekbe fektetni a pénzüket, akár befektetési segédletként is használhatják a könyvünket: ötvenes listánk több olyan vállalatot is tartalmaz, melyeknek a listán elfoglalt helyzete és működési módja biztosítja, hogy a jövőben is a befektetők kedvencei legyenek. A szupervállalatok sikere mögött álló legfontosabb okok feltárása több fejezet fő témája. A kiválasztott vállalatok veszélyességét három fő kritérium határozza meg: a környezetre, a jól működő piacgazdaságra és a demokráciára jelentett veszélyek.
A témák egy mondatban foglalhatók össze: jövőnket a mesterséges intelligencia és a tőke szövetsége fogja meghatározni. A könyv további része a Kína és az Egyesült Államok közötti világhatalmi versenyre összpontosít. A harc nem kevesebbről szól, mint a demokrácia, az emberi jogok, a szólásszabadság és a jogállamiság jövőjéről. Ahhoz, hogy megnyerjék ezt a versenyt, a demokráciáknak olyan modellt kell találniuk, amelynek segítségével a technológia által a lakosság számára biztosított jólétet a kínai modellnél igazságosabb módon tudják elosztani.
Megpróbáltunk találni egy könyvet, amely megvilágítja, mekkora veszélyt jelent néhány hatalmas óriásvállalat a demokrácia alapjaira, hogyan lenne képes megingatni fontos alapintézményeket, és mekkora befolyással bír a környezetre. Egy olyan könyvet, amely a világgazdaságot és a jövő nagy problémáit az egyes szereplők szemszögéből mutatja be, vagyis onnan, ahol manapság minden fontos kérdés eldől."
A termék megvásárlásával
945 pontot szerezhet
Személyes átvétel 2-5 munkanap
Ingyenes
Házhoz szállítás 2-5 munkanap
15 000 Ft felett ingyenes
Kiadó | scolar kiadó kft. |
---|---|
Kiadás éve | 2022 |
Nyelv | MAGYAR |
Oldalak száma: | 552 |
Borító | KEMÉNYTÁBLA |
Súly | 920 gr |
Fordító | Panka Erzsébet |
ISBN | 9789635095421 |
Árukód | 2762492 / 1210428 |
Vásárlói értékelések, vélemények
Kérjük, lépjen be az értékeléshez!
A termék megvásárlásával
945 pontot szerezhet
Személyes átvétel 2-5 munkanap
Ingyenes
Házhoz szállítás 2-5 munkanap
15 000 Ft felett ingyenes