Az ember árnyékában kötet védőborítója javított, a könyv alján apró horpadások találhatók. Az utolsó pillanatban és a Gorillák a ködben kötet jó állapotú antikvár könyv. Az Életem című kötet borítója kopottas, belül jó állapotú.
Az ember árnyékában
Jane van Lawick-Goodall fiatal lányként indult el Afrikába, hogy megvalósítsa régi álmát: tanulmányozhassa a csimpánzok életét. Vállalkozását reménytelennek tartották, hiszen az ember törzsfejlődésileg legközelebbi rokonát, az emberszabású majmokat Goodall előtt csak kísérleti körülmények között vizsgálták és minden esetben kizárólag az emberi pszichikumra átvihető következtetések érdekében. Feltételezni sem merték, hogy vadon élő csimpánzokhoz valaha is kerülhet olyan közel kutató, hogy életük egészét megfigyelhesse.
Goodall vállalkozásának sikere bátorságának, kitartásának, állatszeretetének és tudományos igényességének köszönhető. A néhány év alatt már 10-20 fiatallal dolgozó kutatóközpont egyetlen csimpánzcsapat életét figyelte meg: táplálékszerzésüket, eszközhasználatukat, harcaikat, kölykeik >>nevelését<<.
A világsikerű könyv, mellyel az írónő a Cambridge-i Egyetemen szerzett doktori fokozatot, nemcsak élvezetes olvasmány, eleven életkép, hanem tudományos értékében is egyedülálló.
Az utolsó pillanat - Az élővilág megóvásának tíz parancsolata
A két világhírű viselkedéskutató, Jane Goodall és Marc Bekoff összeállította azt a tíz parancsolatot, amelyet a bolygó gondnokaiként tiszteletben kell tartanunk. Szenvedélyesen és meggyőzően érvelnek amellett, hogy ha működtetjük e parancsolatokat az életünkben, akkor a Föld és valamennyi lakosa képes lesz harmonikusan együtt élni. Az utolsó pillanat kiterjeszti az állatokkal együtt élő ember kötelezettségeit - hiszen természetesen mi, emberek is az állatvilág részei vagyunk -, mert arra szólít fel, hogy tiszteljük az élőlények közötti kapcsolatrendszert, amikor az élőlényekkel való törődést tanuljuk, és becsüljünk meg minden fajt.
Gorillák a ködben
Dian Fossey, amerikai etológusnő 13 évet töltött a kelet-afrikai Virunga-hegységben, hogy Földünk egyik legveszélyeztetettebb állatfaját, a ma már csak mindössze 240 lelket számláló hegyi gorillákat természetes élőhelyükön tanulmányozza. 3000 méter magasan, meredek, lejtős terepen, trópusi esőkkel és térdig érő sárral birkózva, orvvadászokkal és helyi "természetvédőkkel" folytatott örökös harcban, bizonytalan politikai viszonyok közepette dolgozott. E kemény fizikai és szellemi küzdelem árán sikerült a gorillák bizalmát megnyernie: ennek a lebilincselő kalandnak a krónikája ez a könyv. A gorillák egyéniségek, mindegyiknek külön sorsa van. Dian Fossey nagyszerű humorát dícsérik a kedvenceinek adott találó nevek: a könyvet olvasva Beethoven, Bartók, Ikarusz, Bert Bácsi, Vén Kecske és Digit személyes ismerőseinkké válnak. Gorilla és ember kapcsolatának talán legemlékezetesebb pillanata, amikor Digit kezét kinyújtva megérinti Dian Fosseyt. Egyedülálló tudományos értéke mellett a könyv lapjairól áradó emberség, humor, természetszeretet maradandó élménnyé teszi a hegyi gorillák remélhetően nem utolsó példányainak történetét.
Dian Fossey 1985-ben, Afrikában tragikus körülmények között halt meg, valószínűleg orvvadászok áldozata lett. Életéről film is készült.
Életem
A szerző neve nem ismeretlen a magyar olvasóközönség előtt: felesége - Joy Adamson - könyvei több kiadásban nagy sikert arattak.
Ez a könyv egy küzdelmes, göröngyös, de izgalmas és értékes élet története. A szerző szülei Indiából költöztek Kenyába, s a fiatal George Adamson az angliai iskola elvégzése után szintén ott telepedett le. Minden lehető munkaalkalmat megragadott: volt traktoros, ültetvénymunkás, pincér, tejelosztó, kereskedő, míg végre állami szolgálatba lépett és egy nagy területen irányította a sáskák elleni kampányt. Utána hivatásos vadász és aranyásó. Rengeteg izgalmas safarin vesz részt, s expedíciót vezet a Rudolf-tóhoz.
Tizennégy évig tartott ez a magányos élet, amely alatt megszerette a szabadságot, a vad természetet, s nem törődött a veszéllyel. 33 éves korára ugyan vajmi kevés pénzt gyűjtött össze, viszont annál tökéletesebben megismerte Kenya földjét, népeit és faunáját. Ekkor lép a Vadvédelmi Hivatal szolgálatába és találja meg végleges élethivatását.
Könyve bővelkedik az izgalmas történetekben, páratlan érdekes megfigyeléseket közöl a tájról, az ott élő emberek életéről, szokásairól és szinte egyedülálló megfigyeléseket a vadállatok - főként az oroszlánok - magatartásáról. Nem felsőbbrendű fehér, hanem a humánus gondolkozású ember szemével nézi a bennszülötteket, s egész könyvét áthatja az emberek, a természet szeretete és védelme.
Ennek az első kézből származó izgalmas beszámolónak bizonyára szintén nagy sikere lesz a magyar olvasóközönségnél.
+ Mutass többet
- Mutass kevesebbet