Váil Ghoneim

Forradalom 2.0

gabo könyvkiadó és keresk.kft.  | 2013  | MAGYAR nyelvű  | KEMÉNYTÁBLA  |  334 oldal

Emlékirat
A nép hatalma nagyobb, mint a hatalmon lévő embereké

A Közel-Keleten 2011-ben végigsöprő forradalmak meglepték és meghódították a világot. Több évtizede hatalmon lévő brutális rezsimeket buktatott meg a szabadságvágyók elnyomhatatlan tömege. Most az egyiptomi forradalom egyik vezéralakja meséli el, mi történt a háttérben, és megmutatja, mi volt a kulcsa annak, hogy a tömeg győzedelmeskedett.
Váil Ghoneim kevéssé ismert, a harmincas éveit taposó Google-munkatárs volt 2010 nyarán, amikor névtelenül elindította a Facebook-oldalt, hogy tiltakozzon a biztonsági erők kezei között meghalt egyiptomi fiú halála miatt. Az oldal követőinek száma gyorsan nőtt, és az online tüntetés hamarosan békés mozgalommá fejlődött.
Egyiptom fiatalsága történelmet írt: a közösségi média segítségével beütemeztek egy forradalmat. A felhívást több mint egymillió emberhez jutott el, és 2011. január 25-én a kairói Tahrír tér visszhangzott a változás követelésétől. Ám amint megkezdődött a forradalom, Ghoneimet letartóztatták, és tizenkét napig brutális vallatásnak vetették alá. Szabadulása után megindító beszédet mondott a televízióban, és a tüntetések ereje egyre nőtt. Négy nappal később, az egyiptomi elnök lemondott.
A Ghoneim összegezte tanulságok mindnyájunkra ihletően hatnak. Ő a Tahrír térre vezető út megépítését nem egy emberben, hanem a népben látta. A Forradalom 2.0-ban mind hősök lehetünk.

Váil Ghoneim Kairóban született, Egyiptomban és Szaúd-Arábiában nőtt fel. 2004-ben számítógép-mérnöki diplomát szerzett a Kairói Egyetemen, majd 2007-ben bejezte az MBA képzést a kairói Amerikai Egyetemen. 2008-ban csatlakozott a Google céghez, ahol hamar a közel-keleti és észak-afrikai marketing-részleg vezetője lett. Jelenleg szünetelteti állását a Google-nél, mert létre akar hozni egy oktatást és technológiát támogató nem-kormányzati szervezetet Egyiptomban.

Emberek, háromszázan lettünk két perc alatt. Százezren kell lennünk. Egyesülnünk kell az elnyomónkkal szemben!
64 Tetszik 44 Hozzászólás

Egyiptomban 2010 nyarán a Váil Ghoneim szerkesztette Facebook-oldal vált a születőben lévő tüntetői mozgalom valószínűtlen találkozóhelyévé. Alig hat hónap múlva, több mint 350 000 tagjának hangján szólva ez a Facebook-oldal hirdette meg elsőként a január 25-i felkelést - az igazságtalanság, a munkanélküliség, a korrupció és a kínzás elleni forradalmat.

Ma van 14-e... Január 25-én Rendőrnap és nemzeti ünnep... Ha 100 ezren az utcára vonulunk, senki nem állíthat meg bennünket... Vajon meg tudjuk tenni?
3022 Tetszik 1748 Hozzászólás 176013 Látták

A Forradalom 2.0 elmeséli hogyan jutott el Ghoneim a passzív ellenzékiségből a forradalom élcsapatába. A klaviatúrától a börtöncelláig, a magányos Facebook-posztolástól az érzelmes televíziós interjúig, ami többmillió egyiptomit fakasztott könnyekre, Ghoneim története nélkülözhetetlen történelmi dokumentum és felhívás az ellenállásra.

Felejtsd el a múltat
Döntsön a nép
Légy üdvözölve a Forradalom 2.0-ban!


+ Mutass többet - Mutass kevesebbet
Utolsó ismert ár:
3 790 Ft

A termék megvásárlásával

379 pontot szerezhet



Személyes átvétel

Ingyenes


Házhoz szállítás

14 000 Ft felett ingyenes

Kiadó gabo könyvkiadó és keresk.kft.
Kiadás éve2013
NyelvMAGYAR
Oldalak száma:334
BorítóKEMÉNYTÁBLA
Súly540 gr
FordítóZalán Eszter
ISBN9789636896591
Árukód2235202 / 1089887

Vásárlói értékelések, vélemények

Miskolc Könyvesbolt
2013. 05. 12.

Az "arab tavasz" kifejezés a külpolitikában jártas olvasók számára nyilván nem ismeretlen. A 2011-ben kirobbant kormányellenes tüntetéssorozat Tunéziából indult el, majd végigsöpört a változásra vágyó arab államokon. Az egyiptomi tüntetések elindításában komoly szerep jutott a politizáló bloggereknek. Mivel az akkori kormány csirájában elfojtott minden rendszerellenes megmozdulást, az emberek a véleménynyilvánítás online módját választva osztották meg egymással gondolataikat. A szerző az egyik népszerű közösségi portálon indította el azt az oldalt, amely közvetve a forradalom kirobbanásához vezetett. Szerepvállalása mögött az egész Egyiptomot felháborító Khálid Szaíd meggyilkolása állt. A fiatalembert az egyiptomi rendőrség verte halálra és a holttestről készült fotó felkerült az internetre. A rendőrség brutalitásának e kézzelfogható bizonyítéka arra ösztönözte Váil Ghoneim-et, hogy a " Mindnyájan Khálid Szaíd vagyunk " nevű oldal elindításával egységes szolidaritásra bírja honfitársait. A későbbiekben az oldal a forradalom gócpontjává vált és tízezreket mozgatott meg. A Forradalom 2.0 rendkívül meggyőzően meséli el a Mubarak elnök lemondásáig tartó folyamatot. A téma iránt érdeklődő olvasók számára remek kiegészítő lehet A Budapest - Kairó egy haditudósító naplója c. könyv.


Kérjük, lépjen be az értékeléshez!

Utolsó ismert ár:
3 790 Ft

A termék megvásárlásával

379 pontot szerezhet



Személyes átvétel

Ingyenes


Házhoz szállítás

14 000 Ft felett ingyenes

A bél-agy kapcsolatA bél-agy kapcsolat