Nagy-L. István

A mohácsi csata - Ami a csatatéren történt

peko kiadó  | 2026  | MAGYAR nyelvű  | KEMÉNYTÁBLA, VÉDŐBORÍTÓ  |  350 oldal

A magyar történelem nem szűkölködik katasztrofálisnak tekintett eseményekben. Ilyen például a tatárjárás, Trianon vagy Budapest 1944/1945-ös ostroma, és persze a mohácsi csata is. Számunkra Mohács jelenti a középkori Magyar Királyság, egyben egy európai középhatalom alkonyát.
A mohácsi csata komplex vizsgálata az elmúlt évtizedekben új irányt vett. A különféle tudományterületek szakértői fokozatosan lehántják az eseményről az ötszáz év alatt rárakódott, elnagyolt narratívákat, és napjaink kutatásainak köszönhetően minden eddiginél részletesebben ismerhetjük meg e fegyveres konfliktus előzményeit, körülményeit és utóhatását.
E könyv célja, hogy a mohácsi csatát mint hadtörténeti eseményt vizsgálja, és a jelenlegi tudásunk, valamint a források alapján legvalószínűbb csatarekonstrukciót tárja elénk. Ugyanakkor megismerhetjük azon döntések sorozatát is, amelyek befolyásolták az összecsapás kimenetelét, és képet kaphatunk arról, hogyan állt helyt a magyar vezetésű haderő a kor szuperhatalmával szemben.
+ Mutass többet - Mutass kevesebbet
Kiadói ár: 5 990 Ft
Bevezető ár: 5 391 Ft

Előrendelhető

Várható megjelenés:
2026. 07. 20.


Bolti átvétel Elérhető készlet esetén akár ma

díjmentes


Szállítás

Kiadó peko kiadó
Kiadás éve2026
NyelvMAGYAR
Oldalak száma:350
BorítóKEMÉNYTÁBLA, VÉDŐBORÍTÓ
Súly520 gr
IllusztrációTÉRKÉPEK
ISBN9786156602657
Árukód2808305 / 1240497

Vásárlói értékelések, vélemények

Kérjük, lépjen be az értékeléshez!

Kiadói ár: 5 990 Ft
Bevezető ár: 5 391 Ft

Előrendelhető

Várható megjelenés:
2026. 07. 20.


Bolti átvétel Elérhető készlet esetén akár ma

díjmentes


Szállítás

Kathryn Stockett: Lázadó Nők KlubjaKathryn Stockett: Lázadó Nők Klubja