A KönyvKereső szolgáltatás csak regisztrált ügyfeleink számára elérhető.
Hogy igénybe tudja venni, kérjük, jelentkezzen be, vagy regisztráljon oldalunkon.
A zsidóság története - Ókor és A Talmudról könyvek kemény kötésűek, A zsidó vallás című könyv puha kötésű.
A zsidóság története - Ókor
A hosszú évtizedek után, most megjelenő hitéleti kiadványaink közül kiemelkedik dr. Jacob Allerhand professzornak az ókori zsidóság történetét bemutató munkája. A könyv tudományos értékét növeli, hogy a szerződ imponáló tárgyismerete alkalmazza a legújabb kor felfedezéseit, pl. az ugariti, mári és egyiptomi szövegeket, vagy a bibliai archeológia eredményeit. A szerző a héber Biblia és a talmudi irodalom jó, átfogó ismeretét, valamint az adott korba való beleélés lehetőségét nyújtja. A zsidóság szellemi életének hétköznapjaiba, küzdelmeibe, győzelmeibe, bukásaiba vagy ha kellett, a mártírrá válás mozgatórugóiba enged betekinteni. Az aprólékosan megrajzolt és a történész alaposságával megfogalmazott részleteiből összetevődik a nagy egész, a monoteizmuson alapuló hit és kultúra. Amely elindítója volt eszméknek, világvallásoknak.
A könyv hasznos olvasmánya vagy tankönyve elehet mindazoknak, akiket érdekel a zsidóság története a kezdetektől a talmudi kor lezárásáig.
A zsidó vallás
A zsidó vallás tárgyának lényegét a monoteizmusban, a választottság és elhivatottság tudatában, valamint a mózesi törvény tiszteletében és megtartásában jelöli meg. Ezt követően röviden áttekinti Izrael történetét Ábrahámtól a XIX. századig, majd a zsidó vallási-liturgikus élet bemutatásával, a talmudi judaizmus kultuszainak, ünnepeinek, vallási szokásainak megismertetésével zárul a könyv. Kronológia, a zsidó vallás leggyakrabban használatos kifejezései, és számos színes kép teszi olvasmányossá és közérthetővé a kötetet.
A Talmudról
Tartalom
Bevezetés 7. oldal
A Talmud 13. oldal
/In: EGYENLŐSÉG XXXIX. ÉVFOLYAM - 1920. 6. szám 5-6 oldal; 7. szám 10-11 oldal; 9. szám 4-5 oldal./
A TALMUD 23. oldal
/NÉPSZERŰ ZSIDÓ KÖNYVTÁR 3. SZÁM. SZERKESZTIK: BÁNÓCZI JÓZSEF ÉS GÁBOR IGNÁCZ. A ,,NÉPSZERŰ ZSIDÓ KÖNYVTÁR" KIADÁSA. ,,GLOBUS" NYOMDAI
MŰ INTÉZET R.-T. BUDAPEST, 1923, 45 oldal./
A Talmud mint az ókori keleti élet tükre 61. oldal
/In: ÉVKÖNYV - LIV. SZERKESZTI: DR. SZEMERE SAMU.
AZ IZRAELITA MAGYAR IRODALMI TÁRSULAT KIADÁSA.
1934, 25-35. oldal./
Emberszeretet a Talmudban 69. oldal
/In: ETIKA A TALMUDBAN. AZ IZRAELITA MAGYAR
IRODALMI TÁRSULAT KIADÁSA. 1920, 83-112. oldal./
Hány csöpp víz van a tengerben? 91. oldal
/In: A BLAU LAJOS TALMUDTUDOMÁNYI TÁRSULAT ÉVKÖNYVE
5694-1934, KIADJA: A TÁRSULAT INTÉZŐ BIZOTTSÁGA. 5-7. oldal./
Szakvélemény a Luzsénszky Alfonz által kiadott
,,Talmud magyarul" c. műről 95. oldal
/In: MAGYAR-ZSIDÓ SZEMLE XLVIII. ÉVFOLYAM. DR. HEVESI SIMON
TÁMOGATÁSÁVAL SZERKESZTIK: DR. HEVESI FERENC ÉS
DR. LŐWINGER SÁMUEL 1934, 119-138. oldal./