A KönyvKereső szolgáltatás csak regisztrált ügyfeleink számára elérhető.
Hogy igénybe tudja venni, kérjük, jelentkezzen be, vagy regisztráljon oldalunkon.
Mostanában egyre-másra jönnek ki a posztapokaliptikus regények. Olyan divatja lett, mint Harry Potter idején a varázslóknak, vagy a Twilight-mánia alatt a vámpíroknak és vérfarkasoknak. Van amelyik jó, van amelyik kevésbé. Az embernek mindig akad egy aktuális kedvence, amihez aztán akarva-akaratlan a többit is hasonlítja. Nekem ez Justin Cronintól: A szabadulás. Nos, a Hamvak ennek a könyvnek az ifjúsági változata! Zseniális! Végre egy történet, ahol a katasztrófa első pillanatától nyomon követhetjük az eseményeket, nemcsak egy már állandósult borzalomba csöppenünk bele, ahol valamikor a múltban történt valami. A könyv első felében nagyjából ki is derül, miért lett vége a világnak, kik élték túl, és kik alakultak át. Az írónő hobbijában (műkedvelő sebész) és szakmáiban (gyerekpszichiáter és légierő őrnagya) szerzett ismeretei nagy előnyére válnak a regénynek. Néhol talán túl naturálisak a marcangolások leírása, de ez felfogható a műfaj sajátosságának. Egy jó horrorhoz vagy világvégés sztorihoz kell egy kis idegborzolás, mészárlás amennyiben az jól van megírva, és jelen esetben nagyon is jól van megírva! A cselekedetekből megismerjük a karaktereket, hogyan alakul nyomás alatt az emberek jelleme, milyen tulajdonságokat hoz ki a félelem: hős leszel, diktátor, áldozat vagy gyilkos? Nem tudom, az írónak vagy a fordítónak köszönhetjük a sok kislány-nagylány szókapcsolatot, de a végére ez szerencsére elmarad. Sajnos a sztorinak egyértelműen nincs vége, a folytatásra még várni kell. (Azért remélem, a szerelmi szál már nem bonyolódik és sokkal több zombis rész lesz benne!)
Mostanában egyre-másra jönnek ki a posztapokaliptikus regények. Olyan divatja lett, mint Harry Potter idején a varázslóknak, vagy a Twilight-mánia alatt a vámpíroknak és vérfarkasoknak. Van amelyik jó, van amelyik kevésbé. Az embernek mindig akad egy aktuális kedvence, amihez aztán akarva-akaratlan a többit is hasonlítja. Nekem ez Justin Cronintól: A szabadulás. Nos, a Hamvak ennek a könyvnek az ifjúsági változata! Zseniális! Végre egy történet, ahol a katasztrófa első pillanatától nyomon követhetjük az eseményeket, nemcsak egy már állandósult borzalomba csöppenünk bele, ahol valamikor a múltban történt valami. A könyv első felében nagyjából ki is derül, miért lett vége a világnak, kik élték túl, és kik alakultak át. Az írónő hobbijában (műkedvelő sebész) és szakmáiban (gyerekpszichiáter és légierő őrnagya) szerzett ismeretei nagy előnyére válnak a regénynek. Néhol talán túl naturálisak a marcangolások leírása, de ez felfogható a műfaj sajátosságának. Egy jó horrorhoz vagy világvégés sztorihoz kell egy kis idegborzolás, mészárlás amennyiben az jól van megírva, és jelen esetben nagyon is jól van megírva! A cselekedetekből megismerjük a karaktereket, hogyan alakul nyomás alatt az emberek jelleme, milyen tulajdonságokat hoz ki a félelem: hős leszel, diktátor, áldozat vagy gyilkos? Nem tudom, az írónak vagy a fordítónak köszönhetjük a sok kislány-nagylány szókapcsolatot, de a végére ez szerencsére elmarad. Sajnos a sztorinak egyértelműen nincs vége, a folytatásra még várni kell. (Azért remélem, a szerelmi szál már nem bonyolódik és sokkal több zombis rész lesz benne!)