Jó könyv, naprakész (bár, hogy az Arnyművesek utcája fizetős, a helyszínen derült ki). Sajnos néhány látnivalónak nincs meg a pontos cseh neve, nehéz megkeresni és a címek is jól jönnének. Az U fleku feléledt, semmiképp ne hagyjátok ki!!!!Nálunk bevált:)
2002 nyarán voltam Árva várában, és akkor mi (még) választhattunk angol ill. német nyelvű idegenvezetést is. Ott helyben kapható magyar nyelvű prospektus a várról! Más:2004 nyarán jártam Bajmóc várában, ahol a helyben biztosított magyar idegenvezető elmondta, hogy őt előzetes bejelentkezés hívják több látnivalóhoz is, mert 30 km-es körzetben ő az egyetlen magyarul beszélő idegenvezető. Gyanítom, hogy vannak más helyek is, ahol ily módon tudnak magyar nyelvű vezetést is biztosítani.
A könyv biztos jó... "Stúrovo és környéke." És Bratislva, Komarno, Kosice, Presov??? Használjuk, kérem a magyar neveket: Párkány, Pozsony, Rév-Komárom, Kassa, Eperjes!!!
A könyv nagyon praktikus, részletes leírást ad sok érdekességről. Érdemes követni a benne foglalt útvonalat! Én nagyon jól éreztem magam, sokat segített!
A könyvvel kapcsolatban jó a véleményem, de pl. Árva-várában csak szlovákul van túravezetés, igen jó lenne, ha németül és angolul is elmondanák ugyanezt, mert elég sok a külföldi látogató és rosszul érintik őket, hogy az idegenvezető orosz származású és "csak" oroszul, lengyelül, szlovákul és csehül tudja elmondani a vár történetét!!!!!!!