A mézeskalács készítésének kiskönyve
herner | 2012-01-05 11:57:00
ez nem az én kritikám, a "megmondjukafrankot.blogspot.com"-ról másoltam, hogy teszteljem a copy-paste funkciót.
Katona József Színház: A mizantróp
Katona József Színház: A mizantróp
Nem tudom, hogy Fekete Ernő hogyan képes ennyire magától értetődő természetességgel színpadon létezni és elfeledtetni a nézőkkel, hogy Alceste valójában csak egy szerep és hogy valójában nemis az embereket gyűlöli, hanem a hazugságot, a megjátszást és az emberi játszmákat.
Hogy Ónódi (Céliméne, aki bár folyamatosan tagadja, mégiscsak hűtlen) hogy tudja ilyen profin megjátszani, hogy nem játszmázik.
Hogy Fullajtár mit húz elő abból a bizonyos színészi kelléktárból, amitől Artioné-t összes szánalmas próbálkozása ellenére - tényleg megsajnálom.
És Máté Gábor - miközben nem csinál semmit - eléri, hogy a közönség nyolcadjára is nevet, mikor lassú egymásutánban nyolcadik alkalommal süti el ugyanazt a poént szinte ugyanúgy (tudniillik a szonett felolvasását).
És hogy a Zsámbéki miféle hetedik érzékkel rendelkezhet, hogy úgy tudta összeválogatni a színészeket, hogy az mindegyikük telitalálat.
És vajon mi váltja ki a Petri fordította szöveg hallatán a hát ezt én is mondhattam volna gondolatot és érzést, mikor viszonylag ritkán beszélek verses formában, pláne csupa jambusban
Szóval, hogy minden annyira rendben van ezzel a darabbal. És hogy kevés a nemcsak jó, de hiteles. Könyv, színház, film, bármi/bárki.
Tudnék még itt napestig ömlengeni, de mondom röviden: menjetek a Katonába Mizantrópot nézni!
Moliére: A mizantróp
Bemutató: 2011. január 28.
Rendező: Zsámbéki Gábor
http://www.katonajozsefszinhaz.hu/index.php?option=com_content